Co robimy na zajęciach?

Program Zdrowe Plecy polega na uświadomieniu, w jaki sposób pracuje kręgosłup. Ukazuje nam, w jakich sytuacjach jest on szczególnie narażony na przeciążenia i jak powinniśmy z niego korzystać, aby nie zużył się przedwcześnie. Poprzez szeroką gamę ćwiczeń (wzmacniających, rozciągających i mobilizacji) oraz zdobycie wiedzy na temat budowy i funkcjonowania kręgosłupa możemy kompleksowo zadbać o nasze plecy.

Ćwiczenia prowadzone podczas cyklu mają na celu utrzymanie kręgosłupa w jak najlepszej kondycji, zwiększenie jego elastyczności oraz zredukowanie do minimum dolegliwości bólowych. Celem zajęć jest wzmocnienie gorsetu mięśniowego oraz nauka ćwiczeń, które można samodzielnie wykonywać w domu, a także wpojenie nawyków służących utrzymaniu prawidłowej sylwetki.

Zajęcia koncentrują się na 4 podstawowych elementach:

1. Nauce przyjmowania prawidłowej pozycji stojącej, siedzącej i leżącej z uwzględnieniem różnych czynników wpływających na stan kręgosłupa.

2. Treningu zachowań, czyli poprawnego wykonywania codziennych czynności we wspomnianych pozycjach. Zwraca się tu uwagę na najczęściej popełniane błędy i ich konsekwencję (nieprawidłowe wykonywanie czynności).

3. Gimnastyce funkcjonalnej koncentrującej się głównie wokół wyrównania dysbalansu mięśniowego, czyli rozciąganie przykurczonych mięśni, wzmocnienia osłabionych mięśni, przywracania prawidłowej ruchomości kręgosłupa i stawów, korygowania błędów wad postawy, rozluźnienia nadmiernie napiętych mięśni i oddychaniu.

4. Ćwiczeniach relaksacyjnych uwalniających od stresu dnia codziennego, wpływających na dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, dających poczucie spokoju i ogólnego rozluźnienia.

Nigdy nie jest za późno, by zatroszczyć się o siebie, zatem do zobaczenia na zajęciach