Bóle pleców- plaga współczesnego społeczeństwa

Bóle pleców to bardzo poważny problem współczesnego społeczeństwa. Coraz więcej osób cierpi na problemy zdrowotne kręgosłupa. Coraz częściej dolegliwości bólowe występują u osób młodych. Stres, praca, ciągły pośpiech to tylko nieliczne czynniki negatywnie wpływające na stan zdrowia naszych pleców.

Według najnowszych badań na przewlekłe bóle kręgosłupa cierpi aż 44% Polaków. U większości osób pojawiają się kilka razy w miesiącu. Często są tak silne, że ograniczają sprawność ruchową, utrudniają wykonywanie najprostszych codziennych czynności, odbierają sen, uniemożliwiają odpoczynek. Gdy dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas lub często powracają, mówimy o przewlekłych bólach pleców.

Słabość, wiotkość mięśni, wadliwa postawa sprawiają, że odcinki kręgosłupa nie są równomiernie obciążone. Prowadzi to do przedwczesnego zużywania się jego stawów i krążków międzykręgowych, co w konsekwencji doprowadza do dolegliwości bólowych. Problemy zdrowotne kręgosłupa nie są przypadłością tylko osób starszych. Coraz częściej na bóle uskarżają się osoby młode.

 

        Zbyt mała aktywność fizyczna ma negatywny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Siedzący tryb życia sprawia, że coraz częściej cierpimy na dolegliwości bólowe.

NIE ZWLEKAJ!

Już dziś zadbaj o zdrowie swojego kręgosłupa pod okiem specjalistów

ĆWICZENIA NA WZMOCNIENIE KRĘGOSŁUPA

�wiczenia wzmacniaj�ce kr�gos�up